• Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
Uplynulý víkend byl ve znamení kontrolních závodů reprezentačních výběrů mládeže na umělé dráze v Račicích. Dorostenci a dorostenky usilovali o místa v posádkách pro středoevropský pohár olympijských nadějí CEFTA, který byl přeložen na září do Villachu, junioři a juniorky bojovali o nominaci na ME v Bělehradě, které uskuteční koncem září.
Z ústeckých veslařů si přímou účast na kontrolních závodech skvělým 4.místem na dlouhé dráze vybojoval dorostenec Kuba Horáček, poté splnila limit i juniorka Klárka Besserová a na poslední chvíli obdržel divokou kartu ústředního trenéra i junior Tomáš Frýda.  Pro náš oddíl byla už tato skutečnost velkým úspěchem, neboť všichni 3 ústečtí závodníci, kteří startovali na testu 6 km ve Štětí, se probili na kontrolní závody.
 
KZ 1
 
A úspěšní byli naši mladí veslaři také v soubojích o reprezentační dresy.
Kuba Horáček se probojoval až do finále B, které s přehledem vyhrál a vybojoval si tak nominaci do dvou disciplín středoevropského poháru CEFTA ve Villachu: bude Českou republiku reprezentovat ve dvojskifu s Honzou Stýblem, který v téže finálové jízdě skončil na 4. místě a dále bude Kuba i členem dorostenecké osmy.
Tomáš Frýda potvrdil svými výkony, že divokou kartu dostal právem. Závod skifu juniorů byl extrémně vyrovnaný. Tomáš se nakonec probil až do finále C, kde obsadil velmi těsné 5.místo a zajistil si tak nominaci na výcvikový tábor juniorské reprezentace pro ME v Bělehradě. Není tajemstvím, že reprezentační posádky juniorů a juniorek se budou na přelomu července a srpna připravovat na ME také u nás v Ústí.
Klárka Besserová sice zvítězila ve finále C, ale její výkon bohužel na přímou nominaci nestačil. Bude ale k dispozici jako náhradnice.
 
Každopádně GRATULUJEME všem závodníkům k jejich výkonům a děkujeme rodičům a přátelům za podporu!
 
Kompletní výsledky KZ naleznete zde
Krásné momentky od Tomáše Frýdy st. jsou tady

Závody

Konkrétní informace k vývoji alternativní termínové listiny sledujte na webu ČVS.

Přidejte se k nám!

Oddíl veslování TJ Chemička Ústí nad Labem pořádá celoročně nábor chlapců a dívek pro závodní i rekreační veslování, bez ohledu na věk. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o našem klubu. V případě Vašeho zájmu se obracejte na tel. číslo: +420 725 082 081 - Lukáš Pavlovský, nebo rovnou přijďte kterýkoliv všední den po16 hod. do loděnice ve Vaňově.

 Nbor2  asset.f.logo.lg Facebook

Novinky

ME juniorů v Bělehradě: náš Tomáš Frýda členem reprezentační čtyřky bez kormidelníka

ME juniorů v Bělehradě:  náš Tomáš Frýda členem reprezentační čtyřky bez kormidelníka ME juniorů v Bělehradě: náš Tomáš Frýda členem reprezentační čtyřky bez kormidelníka
Tuto sobotu začíná v hlavním městě Srbska rozjížďkami odložené ME juniorů 2020. V nich se představí postupně 7 českých posádek. Nás těší především skutečnost, že se do nominace nakonec dostal i náš Tomáš Frýda. Noncox juniorů, kde spolu s Tomášem veslují Jan Moláček...
Číst dále

Dorostenecká reprezentace sbírala medaile ve Villachu: Náš Jakub Horáček zlatý a bronzový!

Dorostenecká reprezentace sbírala medaile ve Villachu: Náš Jakub Horáček zlatý a bronzový! Dorostenecká reprezentace sbírala medaile ve Villachu: Náš Jakub Horáček zlatý a bronzový!
Vzhledem ke zrušení květnového termínu závodu olympijských nadějí CEFTA byla pro dorosteneckou reprezentaci zvolena podzimní, nicméně daleko atraktivnější náhrada v podobě startu na prestižní mezinárodní regatě ve Villachu. Na základě skvělých výsledků na kontrolních závodech...
Číst dále

Dvakrát zlatá Klára Besserová na Polabském poháru v Brandýse

Dvakrát zlatá Klára Besserová na Polabském poháru v Brandýse Dvakrát zlatá Klára Besserová na Polabském poháru v Brandýse
Přestože byla naše juniorka Klárka Besserová jedinou zástupkyní ústeckých veslařů na Polabském poháru v Brandýse nad Labem, reprezentovala náš klub více než důstojně. Oba své starty proměnila ve vítězství a přivezla 2 zlaté medaile. Nejprve ve společenství s nymburskou...
Číst dále

Úspěšná neděle v Lysé nad Labem

Úspěšná neděle v Lysé nad Labem Úspěšná neděle v Lysé nad Labem
Přestože se letošní ročník Memoriálu Jiřího Vejlupka stal pouze jednodenní regatou, vylovili naši mladí závodníci z labské hladiny 7 zlatých medailí a v celkovém hodnocení klubů obsadili skvělou třetí pozici.     O zlaté medaile se zasloužili: Vašek Stýblo a...
Číst dále

Nultý ročník vaňovského kvadriatlonu

Nultý ročník vaňovského kvadriatlonu
V rámci utužení přátelských vztahů a stmelení veslařské party vzešla myšlenka, od které nebylo daleko k realizaci a světlo světa spatřil "Nultý ročník speciálního kvadriatlonu", který prověřil lecjaké schopnosti zúčastněných: Start a první zákeřná disciplína: ...
Číst dále
Back to Top