• Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
Po dlouhých 3 měsících, které jsme strávili ve stínu koronavirové epidemie, kdy tréninkový proces (alespoň zpočátku) probíhal víceméně velmi individuální formou, jsme vyslali závodníky na první vážné porovnání sil na vodní hladině.  Tím byl distanční závod na 6km, který měl rozhodnout o postupu na kontrolní závody pro uchazeče o reprezentační dres v letošním roce. Závod proběhl z důvodů mimořádných opatření na 2 různých místech. Závodníci z moravských a jihočeských klubů absolvovali test na trati v Otrokovicích, labské a pražské oddíly poslaly svá želízka v ohni do Štětí. 
Přestože nebo možná právě proto, že se v letošní redukované termínové listině hraje "pouze" o juniorské mistrovství Evropy, konkurence byla velmi silná.
Náš oddíl poslal do boje o mládežnický reprezentační dres 3 závodníky, kteří měli reálnou šanci v testu uspět.
 
steti20
 
Podmínky závodu samotného byly navíc toho dne ztíženy rozmary počasí, kdy byla téměř celá Česká republika bičována silnými bouřkami a přívalovými lijáky a všichni pořadatelé i trenéři trnuli, aby se mladým veslařům nic nestalo.
Naštěstí zůstalo jen u trvalého hustého deště. V tomto psím počasí spadlo i pár kapek štěstí pro ústecké závodníky.
Jako první z našich veslařů odstartoval ve skifu dorostenců Jakub Horáček. Kuba byl díky svým výborným výsledkům z podzimu nasazen do skupiny s favority závodu a svoji pozici jednoznačně potvrdil. 
Kuba Horáček obsadil v konkurenci 44 skifařů skvělé 4. místo a časem 22:15,3 min. zaostal necelých 15 vteřin od zisku medaile. Svým výkonem se vtěsnal mezi 7 přímo postupujících skifařů na kontrolní závody reprezentace.
Dalším ústeckou nadějí byla juniorka Klára Besserová. Klárka se většinu zimní přípravy potýkala se zdravotními problémy, ale snažila se v rámci možností připravit na test co nejzodpovědněji. Bohužel se ale nepodařilo zajistit vystřídání na kvalitnější lodi. Nakonec Klárka obsadila celkové 12. místo časem 24:46,5 min. a bude muset absolvovat ještě doplňující testování.
Posledním ústeckým zástupcem v testu na 6 km byl junior Tomáš Frýda. Tomášovi se závod v hustém dešti nevydařil úplně podle jeho představ a obsadil mezi 28 juniory celkové 16. místo časem 23:04,6 min. Také on bude muset čekat na event.možnost udělení divoké karty.
 
Celkové výsledky naleznete zde
Fotogalerie tady

UZAVŘENÍ LODĚNICE

Od 12. října 2020 do odvolání bude budova loděnice uzavřena. Veškeré tréninkové aktivity jsou v režii tréninkových skupin a pouze venku. Je nezbytné důsledně dodržovat aktuální nařízení Vlády ČR. Bližší informace u trenérů.

Přidejte se k nám!

Oddíl veslování TJ Chemička Ústí nad Labem pořádá celoročně nábor chlapců a dívek pro závodní i rekreační veslování, bez ohledu na věk. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o našem klubu. V případě Vašeho zájmu se obracejte na tel. číslo: +420 725 082 081 - Lukáš Pavlovský, nebo rovnou přijďte kterýkoliv všední den po16 hod. do loděnice ve Vaňově.

 Nbor2  asset.f.logo.lg Facebook

Novinky

Členská schůze

Členská schůze
V sobotu 7. listopadu 2020 od 10:00 hod. proběhne v klubovně loděnice volební Členská schůze oddílu. Zájemci o kandidaturu do Výboru oddílu nebo Kontrolní komise oddílu se mohou hlásit e-mailem. Pozvánka zde 
Číst dále

Z Mistrovství České republiky jsme přivezli 5 medailí. Juniorka Klárka Besserová ke zlatu přidala i dva bronzy!!!

Z Mistrovství České republiky jsme přivezli 5 medailí. Juniorka Klárka Besserová ke zlatu přidala i dva bronzy!!! Z Mistrovství České republiky jsme přivezli 5 medailí. Juniorka Klárka Besserová ke zlatu přidala i dva bronzy!!!
Uplynulé dva víkendy proběhly ve znamení odložených mistrovství České republiky, které se konaly za přísných epidemiologických opatření. Roušky provázely závodníky i trenéry v podstatě na každém kroku. Nejdříve si to během svátku Svatého Václava rozdalo o medaile žactvo...
Číst dále

Tomáš Frýda svůj juniorský reprezentační debut proměnil na 10. místo na ME

Tomáš Frýda svůj juniorský reprezentační debut proměnil na 10. místo na ME Tomáš Frýda svůj juniorský reprezentační debut proměnil na 10. místo na ME
Přestože náš Tomáš Frýda na poslední chvíli naskočil z náhradnického místa přímo do noncoxu juniorů a na lepší sveslování měla posádka pouhý jeden trénink před odletem na ME juniorů do srbského Bělehradu, určitě svému klubu ostudu neudělal. Jeho čtyřka...
Číst dále

ME juniorů v Bělehradě: náš Tomáš Frýda členem reprezentační čtyřky bez kormidelníka

ME juniorů v Bělehradě:  náš Tomáš Frýda členem reprezentační čtyřky bez kormidelníka ME juniorů v Bělehradě: náš Tomáš Frýda členem reprezentační čtyřky bez kormidelníka
Tuto sobotu začíná v hlavním městě Srbska rozjížďkami odložené ME juniorů 2020. V nich se představí postupně 7 českých posádek. Nás těší především skutečnost, že se do nominace nakonec dostal i náš Tomáš Frýda. Noncox juniorů, kde spolu s Tomášem veslují Jan Moláček...
Číst dále

Dorostenecká reprezentace sbírala medaile ve Villachu: Náš Jakub Horáček zlatý a bronzový!

Dorostenecká reprezentace sbírala medaile ve Villachu: Náš Jakub Horáček zlatý a bronzový! Dorostenecká reprezentace sbírala medaile ve Villachu: Náš Jakub Horáček zlatý a bronzový!
Vzhledem ke zrušení květnového termínu závodu olympijských nadějí CEFTA byla pro dorosteneckou reprezentaci zvolena podzimní, nicméně daleko atraktivnější náhrada v podobě startu na prestižní mezinárodní regatě ve Villachu. Na základě skvělých výsledků na kontrolních závodech...
Číst dále
Back to Top